Toe Wrestlling

roofless sports

Mes visi esame krepšinio, futbolo, amerikietiškų imtynių ir kitokių populiariųjų sporto šakų žinovai, tačiau neabejojame, kad apie kojų nykščių laužimo sportą dar nesate girdėję. Būtent šendien (Rugpjūčio 19d.) šis čempionatas vyksta Anglijoje. Tai sporto šaka, atsiradusi dar 1974, kuomet Didžiojoje Britanijoje vilnijo sporto nesėkmių banga. Britanijai nesisekė jokiose sporto šakose ir keturi gerai įkaušę britai nusprendė, kad bent jau vienos šakos čempionais turi būti ir jų tėvynė. Logiška, jog čempionais tapo britai, nes apie tokią sporto šaką, kaip kojos nykščių lenkimas nežinojo niekas daugiau pasaulyje.

Dauguma ketveriukės draugų tikėjosi, kad čia tik vakaro žaidimas ir jokios sporto šakos nebus. Tačiau jau netrukus vieno iš kojų nykščių laužimo federacijos įkūrėjo Mick’o Dowsono mergina sukūrė detalias taisykles kas ir kaip turi vykti. Taip pat paruošė išgraviruotą apdovanojimą.

Mick’as čempionu tapo du metus iš eilės, tačiau jau 1976-aisiais jį nugalėjo turistas iš Kanados. Po trijų metų įtemptų varžymųsi ši sporto šaka buvo kiek primiršta, bet pastaraisiais metais ji pamažu vėl atgyja ir randa fanų aplink visą pasaulį. Taip pat ši sporto šaka buvo pateikta kaip pretendentė į naują Olimpiados sporto šaką. Gaila, tačiau Olimpinis komitetas atmetė šią galimybę.
Taisyklės labai panašios į rankų laužimo, bet čia dar turite nusiimti batus ir kojines. Šiame sporte vyrauja tokia didelė pagarba savo varžovui, kad dažniausiai priešininkai batus ir kojines numauna vieni kitiems. Na, o kai jau esate visiškai basi, tada laužiate nykščius, pirmiausiai dešinę, po to kairę ir finalui vėl dešinę. Laimi tas, kuris iš trijų raundų laimi du ar tris iš jų.
Garsiausi šios nykščių laužimo sportininkai – čempionai: Tomas Martinas “100 metrų”; Paul’as Bichas “Nykštminatorius” ir Alanas Našas “Nešvankusis”.